Podgląd aktualności

Dekoracje do domu, czyli jak nadać wnętrzom indywidualny styl 2018-03-18 17:29
Cenimy elegancko i stylowo urządzone mieszkania. Wypełniamy je ładnymi meblami, pochodzącymi zwykle od najpopularniejszych producentów. Dlatego wnętrza w naszym M-3 czy M-4 albo nawet w przestronnych domach wyglądają podobnie. Jak nadać im indywidualny styl, czym zaznaczyć osobowość użytkowników? Na pewno sprawią to dekoracje do domu.


Nowoczesne dekoracje do domu

W aranżacji pomieszczeń mieszkalnych obecnie cenimy minimalizm i funkcjonalność. Rezygnujemy więc z wszystkiego, co zbędne. Po pierwsze dlatego, że lubimy wolną przestrzeń, a po drugie nie mamy czasu, by zadbać o ład i czystość. W ascetycznie urządzonym wnętrzu po prostu łatwiej utrzymać porządek. Rezygnujemy więc z firan i zasłon, podłóg nie wykładamy dywanami, ściany pozostawiamy puste, bibeloty upychamy po szufladach.  Jednakże tak zaaranżowane mieszkania są zimne i nieprzytulne, nie sprzyjają wypoczynkowi, nie tworzą miłej atmosfery. Można to zmienić dzięki dekoracjom. Wystarczy kilka drobiazgów, by pomieszczenie nabrało ciepła.

By nie wprowadzać chaosu, wystrój wnętrz powinien być utrzymany w tym samym stylu (chociaż dopuszczalny jest też eklektyzm, jeśli ktoś lubi). Tak więc w mieszkaniu urządzonym minimalistycznie czy art deco najlepsze wrażenie zrobią nowoczesne dekoracje do domu. Może wystarczyłby na ścianie jeden obraz współczesnego malarza?

W mieszkaniach wyposażonych w meble od popularnych i niedrogich producentów stylowo się zaprezentują tanie dekoracje do domu,  na przykład oprawione plakaty czy grafiki,  zdjęcia w prostych ramkach. Każdemu pomieszczeniu uroku doda bukiet świeżych kwiatów w ładnym wazonie czy nawet wypielęgnowany kwiatek doniczkowy ustawiony na komodzie czy stoliku.

Powraca moda na dekoracje do domu ręcznie robione

Nasze babcie dekorowały salony i sypialnie własnoręcznie wydzierganymi obrusami, narzutami i serwetkami. Jeszcze do dziś można je znaleźć na dnie szafy w niejednym domu. Warto je wydobyć, odświeżyć i zaprezentować domownikom i gościom. Kto potrafi, niech sam chwyta za druty i szydełko, by z włóczki czy kordonka stworzyć niepowtarzalne ozdoby. Dziś znowu są w modzie „sweterki” na poduszki, oryginalne narzuty na łóżko czy wydziergane szydełkiem zazdrostki do kuchni. Powróciła też moda na makramy, czyli ozdoby zrobione ze sznurka, którymi przyozdabia się ściany.

Warto nauczyć się zdobienia przedmiotów metodą decoupage, która polega na zdobieniu przedmiotów motywami z papierowych serwetek. Dzięki temu nawet zwykłe pudełko po butach można wyeksponować na półce jako dekoracyjny pojemnik na drobiazgi. Mniej zdolni mogą zrobić na przykład świeczniki ze zwykłych słoików, ciekawą lampkę (wystarczy zwój lampek choinkowych umieścić w słoiku).  Pomysłów na dekoracje wnętrz domów nie brakuje. Inspiracje można czerpać z kolorowej prasy czy z Internetu.

Świąteczne dekoracje do domu „zrób to sam”

Okres przedświąteczny zachęca do robótek hand made. To tanie dekoracje do domu, nawiązujące do rodzinnych i narodowych tradycji. Na Boże Narodzenie warto zrobić oryginalny stroik ze świerkowych gałązek, szyszek, dekoracyjnego korzenia i bombek, warto powrócić do zapomnianego już zwyczaju przygotowywania choinkowych ozdób z kolorowego papieru, bibuły i słomy.

Dekoracje do domu „zrób to sam” warto wykorzystać na Wielkanoc do przyozdobienia mieszkania własnoręcznie przygotowanymi ozdobami. Stół można udekorować prostym koszykiem czy szklaną misą, w której ułożymy wielobarwne pisanki przygotowane przez domowników, żółte kurczaczki i urocze zajączki wydziergane z włóczki. W takie dni nie powinno zabraknąć koronkowej serwety i takich serwetek.

Każdy może zostać domorosłym artystą, by kilka dekoracyjnych drobiazgów wykonać samodzielnie. Gustowne dekoracje do domu ręcznie robione na pewno przydadzą pomieszczeniom urody i stworzą ciepły, rodzinny klimat.


Polub nas na facebooku! Takidom.pl

Źródło: onet.pl


« Powrót