Pomoc
Dołożyliśmy wszelkich starań, aby korzystanie z naszego serwisu taakiDOM.pl oraz wyszukiwanie i dodawanie ogłoszeń było jak najprostsze. Na stronie głównej portalu TAKIDOM.pl widoczne są podstawowe kategorie nieruchomości: mieszkania, domy, działki, lokale, obiekty. Liczba wszystkich ofert dostępna jest w nagłówku portalu. Szczegółowe instrukcje, jak korzystać z najważniejszych funkcjonalności zostały zamieszczone poniżej.

W sprawie pomocy zapraszamy do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klientów adres e-mail: biuro@taakidom.pl lub telefonicznie pod numerami telefonów: 510 156 550 od poniedziałku do piątku w dni robocze od godziny 08:00 do 16:00.

 1. Jak zamówić ogłoszenie?
 2. Przedłużanie czasu publikacji ogłoszenia
 3. Jak wyszukać ogłoszenie?
 4. Jak usunąć ogłoszenie?
 5. Jak zmienić treść w swoim ogłoszeniu?
 6. Ogłoszenia wyróżnione
 7. Moje ogłoszenia
 8. Jak się zalogować/zarejestrować?
 9. Korzyści z rejestracji
 10. Zmiana hasła
 11. Zapomniałem hasła
 12. Zmiana danych w profilu
 13. Autoposzukiwacz
 14. Jak otrzymać fakturę?


Jak zamówić ogłoszenie?

Ogłoszenia w serwisie taakiDOM.pl można zamówić przez Internet , w serwisie taakiDOM.pl .pl w zakładce „Dodaj ogłoszenie” na głównej stronie serwisu w nagłówku.
 • Przed dodaniem ogłoszenia najlepiej się zalogować, co ułatwi zarządzaniem dodanym ogłoszeniem. Logowanie jest możliwe po wcześniejszej rejestracji w serwisie.   
 • Po kliknięciu w nazwę wybranego działu, pojawi się strona informacyjna z wyborem podkategorii oraz podstrony zamieszczania ogłoszenia w kilku krokach. 
 • Prosimy o podanie danych kontaktowych (telefon lub adres). 
 • Ogłoszenie należy zarejestrować, to znaczy dokonując płatności za nie.
Podczas rejestracji domyślnie wybranym wariantem rejestracji jest wariant podstawowy czyli Oferta Srebrna - "Ogłoszenie zwykłe ze zdjęciami". Ogłoszenie można wyróżnić za dodatkową opłatą. Wyróżnienie ogłoszenia trwa przez cały czas ważności ogłoszenia ( w odróżnieniu do większości serwisów, gdzie wyróżnienie ważne jest przez 7 dni ). Aby oferta została zarejestrowana z opcją Wyróżnienie jako Srebrna, Złota lub Platynowa, należy zaznaczyć te warianty podczas rejestracji. Poniżej wybranych opcji pojawi się sumaryczny koszt oraz dostępne sposoby rejestracji. W dodanej ofercie po jej zarejestrowaniu zmiana regionu będzie niemożliwa.
Zamieszczane ogłoszenie można opłacić kartą kredytową, przelewem lub aktywować kodem otrzymanym poprzez SMS (transakcje płatności kartą kredytową lub przelewem obsługiwane są przez dotpay.pl ).

Ogłoszenia zamieszczane są na okres: 30, 60 i 90 dni


Przedłużanie czasu publikacji ogłoszenia
O zakończonym czasie publikacji ogłoszenia zostaniesz powiadomiony e-mailem (jeśli go podałeś w polu e-mail podczas wypełniania formularza zamieszczenia oferty). Dodatkowo w Moje ogłoszenia zauważysz, że oferta została odhaczona jako ogłoszenie nieaktywne. Takie ogłoszenie możesz ponownie aktywować w ciągu 35 dni od zakończenia okresu ważności. Jeśli tego nie zrobisz oferta zostanie skasowana.


Jak wyszukać ogłoszenie?
Po wejściu na stronę główną taakiDOM.pl  wypełni formularz "Wyszukaj oferty", wpisując podkategorie
 • Kliknij w nazwę wyboru  "Rodzaju ogłoszenia".
 • Wybierz nazwę "Typu nieruchomości", np. mieszkanie. 
 • Wpisz inne parametry np. województwo.
 • Naciśnij przycisk "Szukaj". 


Jak usunąć ogłoszenie?

Aby usunąć ogłoszenie wystarczy na stronie Moje ogłoszenia kliknąć na usuń przy wybranym ogłoszeniu.  Prosimy ostrożnie korzystać z tej opcji gdyż usuniętego ogłoszenia nie można już przywrócić. Jeśli usuniesz ofertę aktywną, nie będzie możliwości jej przywrócenia i trzeba będzie ponownie zamieścić i zarejestrować nową ofertę (ponosząc koszt rejestracji).

Aby zmienić treść swojego ogłoszenia lub je usunąć można skorzystać z kilku sposobów:

 1. Przed zamieszczeniem oferty można się zalogować w serwisie. Jeśli nie posiadasz swojego profilu w serwisie taakiDOM.pl skorzystaj z opcji Zarejestruj się i postępuj zgodnie z instrukcjami. Po zalogowaniu każde zamieszczone ogłoszenie będzie dołączone do Twojego profilu w serwisie. Korzystając z opcji Moje ogłoszenia możesz kontrolować wszystkie zamieszczone oferty, Edytować je, kasować a nieaktywne Aktywować.
 2. Jeśli nie skorzystałeś z żadnego z powyższych możesz skontaktować się z naszym Biurem Obsługi Klientów telefonicznie pod numerami telefonów: 510 156 550, od poniedziałku do piątku w dni robocze od godziny 08:00 do 16:00. lub mailem na adres biuro@taakidom.pl. Pamiętaj, aby przygotować dokładne dane dotyczące rejestracji ogłoszenia (kod SMS lub tytuł przelewu - w zależności od wybranej metody opłaty).


Jak zmienić treść w swoim ogłoszeniu?

Aby zmienić treść swojego ogłoszenia lub je usunąć można skorzystać z kilku sposobów:

 1. Przed zamieszczeniem oferty można się zalogować w serwisie.  W przypadku braku konta należy się zarejestrować korzystając z opcji Zarejestruj się i postępować zgodnie z instrukcjami. Po zalogowaniu każde zamieszczone ogłoszenie będzie dołączone do konkretnego profilu w serwisie. Korzystając z opcji Moje ogłoszenia można kontrolować wszystkie zamieszczone oferty, edytować je, kasować, zmieniać rodzaj oferty, a nieaktywne aktywować.
 2. Można również skontaktować się z nami pod numerem 510 156 550, od poniedziałku do piątku w dni robocze od godziny 09:00 do 16:00. lub mailem na adres biuro@taakidom.pl. Pamiętaj, aby przygotować dokładne dane dotyczące rejestracji ogłoszenia (kod SMS lub tytuł przelewu - w zależności od wybranej metody opłaty).

Zmiany wprowadzone podczas edycji ogłoszenia pojawią się w ogłoszeniu w ciągu godziny od ich zapisania.


Ogłoszenia wyróżnione

Wyróżnienie polega na:
 • wyświetlaniu ogłoszeń wyróżnionych na liście wyników wyszukiwania w pierwszej kolejności, czyli nad ogłoszeniami bez wyróżnienia,
 • dodatkowe wyróżnienie tych ogłoszeń kolorem czerwonym i grubszą czcionką,
 • wstawieniu obok ogłoszenia charakterystycznej wyróżniającej ikonki: 

     Oferta Standard      Oferta Srebrna     Oferta Złota    Oferta Platynowa


Opcja wyróżnienia kierowana jest do osób, które chcą aby ich ogłoszenie było bardziej widoczne. Serdecznie zapraszamy do skorzystania. Jeżeli sprzedajesz coś lub kupujesz i zależy Ci na wyższej skuteczności zdecyduj się już teraz na wyróżnienie!

Uwaga!
Informacje na temat długości czasu wyróżnienia ogłoszenia znajdują  się w regulaminie.


Moje ogłoszenia

Na stronie Moje ogłoszenia znajdują się dwie grupy ogłoszeń: aktywne i nieaktywne.
Po prawidłowym zalogowaniu i wypełnieniu formularza zamieszczania ogłoszenia, następnym krokiem jest zapisanie ogłoszenia w Twoim profilu. Jeśli przy dodawaniu ogłoszenia dokonana zostanie rejestracja/aktywacja, oferta od razu znajdzie się w grupie aktywne. W przeciwnym wypadku ogłoszenie pozostanie w grupie nieaktywne jeszcze przez 14 dni, po czym zostanie skasowane. W każdej chwili można aktywować nieaktywne ogłoszenie.
Korzystając z opcji Moje ogłoszenia można edytować treść swoich ogłoszeń. Wystarczy kliknąć na Edytuj i zmienić treść oferty. Należy pamiętać o zapisaniu zmian w ofercie. Aby wrócić do strony z wszystkimi ogłoszeniami wystarczy kliknąć na Moje Ogłoszenia w nagłówku strony.
Korzystając z Moje ogłoszenia można również dodać lub zmienić zdjęcia w swoich ofertach.
Informacja o zakończonym czasie publikacji ogłoszenia zostanie przesłana e-mailem (jeśli adres e-mail został podany podczas wypełniania formularza zamieszczenia oferty). Dodatkowo w Moje ogłoszenia oferta zostanie przesunięta do grupy ogłoszeń nieaktywne. Takie ogłoszenie można ponownie aktywować w ciągu 35 dni od zakończenia okresu ważności. W przeciwnym wypadku oferta zostanie skasowana.
Aby usunąć ogłoszenie wystarczy na stronie Moje ogłoszenia kliknąć na Usuń.
Jeśli oferta z grupy aktywne zostanie usunięta, nie będzie możliwości jej przywrócenia. Wiąże się to z ponownym zamieszczeniem i zarejestrowaniem nowej oferty oraz ponownym kosztem rejestracji.


Dodawanie zdjęć do ogłoszenia

Korzystając z Moje ogłoszenia możesz dodać lub zmienić zdjęcia w swoich ogłoszeniach. Pamiętaj o zapisaniu zmian w ofercie.
Aby wrócić do strony z wszystkimi ogłoszeniami kliknij na Moje ogłoszenia w nagłówku strony.


Jak się zalogować/zarejestrować?

Jeśli użytkownik posiada już konto, może się zalogować klikając na stronie głównej na opcję Zaloguj się, a następnie wpisać swój Login i hasło dostępu.
W przypadku braku konta, należy się zarejestrować wybierając opcję Zarejestruj się oraz wypełnić formularz. Na adres e-mail podany w formularzu zostanie wysłane potwierdzenie rejestracji i link do aktywacji.

Korzyści z rejestracji i logowania w serwisie:

 • łatwiejsza edycja treści ogłoszenia, jego aktywacja, bądź usuwanie;
 • możliwość rejestrowania i wyróżniania ogłoszeń;
 • łatwiejsze zarządzanie autoposzukiwaczem, który może wysyłać na podany adres e-mail oferty spełniające kryteria określone przez użytkownika.


Korzyści z rejestracji

Rejestracja i logowanie w serwisie taakiDOM.pl daje kilka istotnych korzyści oraz umożliwia:

 • Zarządzanie wieloma ogłoszeniami z jednego miejsca;
 • Łatwą edycję treści ogłoszenia, jego aktywację, bądź usunięcie swojego ogłoszenia; 
 • Rejestrowanie ogłoszeń;

Zarejestruj się i pamiętaj o logowaniu przed rozpoczęciem korzystania z serwisu.

Zmiana hasła

Zmiana hasła do konta w taakiDOM.pl jest możliwa na podstronie „Moje ogłoszenia”, do której link znajduje się w nagłówku serwisu. Po wybraniu podstrony „Moje ogłoszenia” użytkownik zostanie poproszony o zalogowanie się do serwisu.
Po zalogowaniu otworzy się podstrona „Panel użytkownika”. Na belce menu po prawej stronie prosimy wybrać zakładkę "Ustawienie konta", zostaną wyświetlone "Dane właściciela konta" oraz panel „Zmiana hasła”, prosimy  wpisać obowiązujące hasło, następnie podać nowe hasło i je powtórzyć.
Po zapisaniu zmian przyciskiem „Zapisz ” przy logowaniu do profilu/serwisu obowiązuje już nowe hasło.  


Zapomniałem hasła

Jeżeli chcesz się zalogować do serwisu taakiDOM.pl, ale nie pamiętasz hasła, wybierz na stronie logowania link „Nie pamiętasz hasła? kliknij tutaj” - zostaniesz poproszony o podanie adresu e-mail, na który zostanie przesłany link do utworzenia nowego hasła i odblokowania tym samym dostępu do konta. W celach bezpieczeństwa nie przesyłamy haseł w mailach.


Zmiana danych w profilu

Zmiana danych w profilu do w taakiDOM.pl jest możliwa na podstronie „Moje ogłoszenia”, do której link znajduje się w nagłówku serwisu. Po wybraniu podstrony „Moje ogłoszenia” użytkownik zostanie poproszony o zalogowanie się do serwisu.Po zalogowaniu otworzy się podstrona „Panel użytkownika”. Na belce menu po prawej stronie prosimy wybrać zakładkę "Ustawienie konta", zostaną wyświetlone "Dane właściciela konta" oraz panel „Zmiana hasła”, teraz można  zaktualizować lub zmienić swoje dane. Po zapisaniu zmian przyciskiem „Zapisz” nowe zaktualizowane dane zostaną zapamiętane w profilu.

W zakładce „Ustawienie konta” można również zmienić dane do faktury, zarówno dotyczące płatnika, jak i adresu na który ma zostać przesłana faktura.  Na podstronie tej użytkownik może również korzystając z zakładki „Zmiana hasła” zmienić hasło. Zmiana adresu e-mail nie jest możliwa.


Autoposzukiwacz

Funkcja ta umożliwia automatyczne otrzymywanie na konto e-mail informacji o tym, że w serwisie taakiDOM.pl pojawiły się nowe ogłoszenia odpowiadające kryteriom, które użytkownik wcześniej zdefiniował jako interesujące.
Aby skorzystać z Autoposzukiwacza należy:

 • Wypełnić na stronie głównej serwisu taakiDOM.pl pole " Wyszukaj oferty" lub przejśc do zaawansowanego wyszukiwania.
 • Z rozwijanej listy podkategorii należy wybrać interesującą nas pozycję, a następnie kliknąć na opcję Szukaj.
 • Po wyświetleniu wszystkich ofert znalezionych w bazie, należy w okienko u dołu strony wpisać swój adres e-mail, na który codziennie przysyłane będą informacje o nowych interesujących nas ogłoszeniach.
 • Można dodać dowolną liczbę nowych zleceń z dowolnymi parametrami.
 • Zlecenia można kasować klikając na Kasuj, bądź zawiesić czasowo klikając na Zawieś. Zawieszone zlecenia można przywrócić po kliknięciu na Aktywizuj.
 • Aby zobaczyć wyszukane ogłoszenia należy wejść na stronę, której adres został przesłany w e-mailu.
 • Wyświetlone oferty uporządkowane będą od najnowszej do najstarszej. Nawet jeśli w bazie aktualnie nie ma ofert odpowiadających użytkownikowi, należy wpisać swój adres e-mailowy, ponieważ zlecenie   i tak zostanie dodane. Gdy tylko w bazie pojawią się interesujące użytkownika ogłoszenia, zostanie o tym poinformowany.


Jak otrzymać fakturę?

Aby otrzymać fakturę, wystarczy podczas dodawania ogłoszenia zaznaczyć "Proszę o wystawienie faktury VAT" oraz uzupełnić dane, które następnym razem zostaną wczytane automatycznie. Dane do fakturowania można zmienić klikając w "Moje ogłoszenia", a następnie w zakładkę "Dane do faktury". Obraz faktury wyślemy na zarejestrowany adres e-mail oraz w każdej chwili będzie go można pobrać w panelu użytkownika w zakładce "Obrazy faktur".